Oferta firmy Onduline w materia³ach budowalanych FELIX:

OnduSteel - Charakterystyka
OnduSteel - Zalety
OnduSteel - Akcesoria
OnduSteel - Zestawienie
OnduSteel - Dane techniczne
Onduline - charakterystyka
Onduline - zalety
Onduline - Akcesoria
Onduline - Dane techniczne
Bardoline - Charakterystyka
Bardoline - Zalety
Bardoline - Akcesoria
Bardoline - Zastosowanie
Bardoline - Dane techniczne
Onduline 20 US Shingles - Charakterystyka
Onduline 20 US Shingles - Zalety
Onduline 20 US Shingles - Zastosowanie
Onduline 20 US Shingles - Dane techniczne
Bituline - Charakterystyka
Bituline - Zalety
Bituline - Akcesoria
Bituline - Dane techniczne
Fondaline - Charakterystyka
Fondaline - Zalety
Fondaline - Akcesoria
Fondaline - Zastosowanie
Fondaline - Dane techniczne

Historia firmy sięga 1944 roku, kiedy to R. Gaston Gromier założył OFIC S.A. - firmę macierzystą z siedzibą w Paryżu, jako przedsiębiorstwo rodzinne.

W 1974 roku, sukcesję po ojcu przejął syn - Jean-Charles Gromier, który od 1965 roku sprawował funkcję Dyrektora Przedsiębiorstwa. Wkrótce dołączył do niego szwagier - Jean-Louis Roques, który jest dziś Generalnym Dyrektorem Zarządzającym.

Do końca lat 60-tych firma OFIC S.A. produkowała jeden rodzaj produktu ONDULINE - faliste płyty celulozowo-bitumiczne służące do pokrywania dachów, przeznaczone do wszystkich rodzajów budynków. Od połowy lat 60-tych przedsiębiorstwo zintensyfikowało swój rozwój międzynarodowy i zwiększało asortyment produktów.

W 1965 roku do grona największych osób dołączył pan Heinrich M. Eichenauer, który w 1968 roku utworzył spółkę Onduline International i został jej Dyrektorem Generalnym.

Od 1970 do 1980 roku przedsiębiorstwo, które przyjęło strukturę grupową w 1972 roku, wzmocniło swoją obecność w Europie otwierając nową fabrykę we Włoszech (1970), a następnie w Belgii (1973), poza Europą - przedsiębiorstwo joint-venture (USA) oraz dwie nowe filie w Malezji (1985) i licencjonowaną fabrykę w Turcji (1994). W 2005 r. została uruchomiona nowa fabryka Onduline w Brazylii.

Serwis firmy: www.onduline.com.pl

powrót do katalogu