Oferta firmy Atlas w materia³ach budowalanych FELIX:

Masy, tynki, zaprawy
Farby
Zaprawy budowlane
Podkłady podłogowe
Kleje do płytek ceramicznych
Tynki szlachetne
Kleje do styropianu
Materiały izolacyjne
Kleje do tapet
Gipsar - gładź szpachlowa

ATLAS jest firmą znaną i lubianą - wyroby spod znaku bociana rozpoznaje ponad 80 procent Polaków. Dzięki atlasowym produktom, które ułatwiają i przyspieszają budowanie, rodacy przekonali się do nowoczesnych gotowych zapraw budowlanych. W ciągu kilku zaledwie lat firmie udało się zdobyć pozycję lidera na polskim rynku chemii budowlanej oraz zupełnie od nowa stworzyć silną funkcjonalną markę.

Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych ATLAS powstała w roku 1991 w Łodzi. Od dziewięciu lat jest liderem na rynku chemii budowlanej w Polsce. Znajduje się także na trzeciej pozycji wśród europejskich producentów suchych mieszanek cementowych. W chwili obecnej ATLAS oferuje swoim klientom ponad sto wyrobów, niezbędnych przy budowie i remoncie. Dwukrotnie wyróżniane one były godłem promocyjnym "Teraz Polska", otrzymały także prestiżową nagrodę "Produkt Dziesięciolecia 1990-2000" od Polskiego Klubu Biznesu. Jednak perłą w koronie wszystkich atlasowych laurów jest Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa, jaką otrzymał ATLAS w 2002 roku.

Sztandarowym produktem ATLASA nadal są kleje do glazury, jednak dużym uznaniem cieszą się także zaprawy budowlane, systemy ociepleń ścian zewnętrznych budynków, podkłady podłogowe oraz gipsowe spoiwa i gładzie szpachlowe. Strategia firmy na najbliższe lata to umacnianie swojej pozycji na rynku produktów gipsowych. Służą temu kolejne inwestycje: zarówno jeśli chodzi o pozyskanie zasobów gipsu, jak i budowę zakładów produkcyjnych - we wrześniu 2002 uruchomiono najnowocześniejszą w kraju linię prażenia gipsu w Leszczach. Najnowsze plany ATLASA dotyczą cementu - firma kupiła złoża wapienia w okolicach Opoczna i planuje tam budowę kopalni, zakładu przeróbki wapienia i cementowni. Inwestycja przewidziana jest na kilka lat i pochłonie 500 mln złotych.

ATLAS, jako pierwszy polski producent chemii budowlanej, otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Przyznany on został przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC) oraz przez niemiecką jednostkę certyfikującą DQS Deutsche Gesellschaft zur Zertifizierung von Managementsystemen mbH. ATLAS należy również do elitarnej European Mortar Industry Organization - międzynarodowej organizacji, zrzeszającej narodowe stowarzyszenia producentów materiałów budowlanych oraz indywidualnych wytwórców z trzynastu krajów europejskich.

Około 6 procent całkowitej sprzedaży ATLASA stanowi eksport. Zagranicznymi partnerami firmy są odbiorcy z Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Czech, Słowacji, Holandii i Portugalii. 25 lipca 2003 roku ATLAS otworzył swoją pierwszą zagraniczną fabrykę - zlokalizowano ją w miejscowości Dubna, niedaleko Moskwy.

GRUPA ATLAS to także oryginalna strategia marketingowa i promocyjna. Na terenie całego kraju działają specjaliści z Centrów Doradztwa Budowlanego ATLAS. Udzielają oni bezpłatnych porad każdemu klientowi, używającemu atlasowych wyrobów - zarówno indywidualnym osobom, jak i firmom wykonawczym, architektom, deweloperom. Jest to tzw. wartość dodana do produktu, budująca zaufanie do marki i utrwalająca lojalność odbiorcy.

Dbając o wyniki finansowe, ATLAS nie traci z pola widzenia spraw ludzkich. Dostrzega tych, którzy potrzebują pomocy - od 1996 roku działa Fundacja Dobroczynności ATLAS. To rodzaj obywatelskiego podatku, który płacą dobrowolnie właściciele firmy, przekonani o słuszności takiego postępowania. Do 14 lutego 2006 roku potrzebującym i pokrzywdzonym przez los przekazano pomoc wartości ponad 30 milionów złotych. Za ideę budowy i sfinansowanie hospicjum w Sopocie Fundacja otrzymała tytuł "Dobroczyńca Roku 2003".

Wyniki finansowe GRUPY ATLAS plasują ją w gronie najlepiej zarządzanych polskich przedsiębiorstw. Obroty za rok 2004 wyniosły 981 mln złotych. Na początku w firmie pracowało 9 pracowników, dziś w koncernie zatrudnionych jest ponad 2 tysiące osób. ATLAS w nowych warunkach gospodarki rynkowej okazał się sztandarowym przykładem dynamicznego i mądrego rozwoju, dobrej i konsekwentnie realizowanej strategii, która zapewniła mu wiodącą rolę na rynku.

Serwis firmy: www.atlas.com.pl

powrót do katalogu