Oferta firmy Pro Dach w materia³ach budowalanych FELIX:

Dachówki
Akcesoria
Mocowania
Powłoki
Taśmy
Dodatki
Kolorystyka

Przedsiębiorstwo PRODACH powstało w 1989 roku i od początku istnienia zajmuje się produkcją dachówek cementowych. Siedziba firmy i zakład macierzysty mieszczą się w Jordanowie, niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim położonej przy międzynarodowej trasie nr 3 (zobacz na mapie). Druga fabryka powstała w 2000 roku i zlokalizowana jest w Ełku.

Prowadzona przez PRODACH polityka ciągłego rozwoju owocuje szybkim rozwojem firmy i wysoką pozycją wśród producentów dachówek w kraju. Już niespełna w dwa lata od rozpoczęcia produkcji dachówki podwójnej rzymskiej na półautomatycznej linii o wydajności do 7 tys. sztuk dachówek na zmianę rusza w pełni automatyczny ciąg produkcyjny zwiększający produkcję do 12 tys. sztuk na zmianę.

W 1993 roku PRODACH jako pierwszy polski producent wprowadza powierzchniowe malowanie dachówek, najpierw jednokrotne, a wkrótce dwukrotne. Rok później, znów jako pierwszy w kraju, PRODACH wprowadza zaokrąglenie przedniej krawędzi dachówek, tzw. plus. Zarówno malowanie jak i "plus" w znaczny sposób podnoszą estetykę dachówek cementowych.

Rok 1998 rozpoczyna kolejny okres interesujących zmian; gruntowna modyfikacja linii produkcyjnej wraz z wymianą form owocuje uzyskaniem dachówki o jeszcze lepszych parametrach technicznych i estetycznych oraz zwiększeniem wydajności do 20 tys. szt. na zmianę.

Uzbrojony w wiedzę i doświadczenia z całej dekady PRODACH uruchamia w swoje 10-te urodziny linię do produkcji nowego modelu dachówki - podwójnej esówki.

Dzisiejsza oferta firmy, to kompletne systemy dachowe oparte na dwóch modelach dachówek podstawowych: podwójnej esówce i podwójnej rzymskiej. Dachówki oferowane są w 5 kolorach podstawowych i 2 specjalnych, na zamówienie. Dostępność dachówek zapewnia 18 składów fabrycznych i ponad 250 punktów oferujących wyroby PRODACH w całym kraju. Jakość dachówek potwierdzona jest Certyfikatami Zgodności z Polską Normą oraz udzielaną przez Producenta 30-letnią, imienną gwarancją.

Kończący wiek i tysiąclecie rok 2000 był też bardzo znaczącym rokiem w historii Prodachu. Nowy produkt, dachówka podwójna esówka, zdobył szereg nagród na targach: złote medale za "Najlepszy Produkt" w Kielcach i Gorzowie, "Złoty Kask" w Szczecinie i brązowy medal w Bydgoszczy i najważniejsze - w Ełku powstała nowa fabryka dachówek.

Powstanie drugiej fabryki otwiera nowy etap w historii firmy. Odciążenie macierzystego zakładu w Jordanowie przez przejęcie części produkcji i stworzenie perspektyw do dalszego poszerzania oferty oznacza, że PRODACH jest gotów do utrzymania swojej pozycji wśród największych producentów w Polsce. Warto przy tym zaznaczyć, że zarówno wszelkie modernizacje zakładu w Jordanowie, jak i budowa fabryki w Ełku odbywały się przy bardzo dużym zaangażowaniu kapitału własnego, często kosztem rezygnacji z co bardziej efektownych form prezentacji firmy. Wynika to z przeświadczenia, że inwestowanie w rozwój jest najlepszym sposobem na oferowanie jak najlepszego produktu po jak najkorzystniejszej cenie. Klienci firmy PRODACH doceniają to od lat.

Serwis firmy: www.prodach.pl

powrót do katalogu