Oferta firmy Roben - Ceramika budowlana w materia³ach budowalanych FELIX:

Dachówki
Zalety
Wentylacja
Akcesoria
Wzornictwo
Okna dachowe
Montaż okapu
Ceramika posadzkowa
Ceramika posadzkowa - wzornictwo
Poroton
Cegła klinkierowa
Cegła klinkierowa - wzornictwo
Cegła klinkierowa - wymiary, wiązania
Cegła licowa
Cegła licowa - wzornictwo
Cegła licowa - wymiary, wiązania
Okładzina ścienna
Cegła drogowa

Wszystko zaczęło się od Augusta Lauw, nazywanego z szacunkiem "królem cegły".

Zapalony żeglarz, dzięki sugestii swojej żony, zdecydował się osiąść na stałe na lądzie. Życie na lądzie zaczął od pracy rolnika - jego kapitałem były dwie krowy i dwa konie. Już w krótce miał inne plany...
W 1855 założył we fryzyjskim Bockhorn pierwszą z ośmiu cegielni. Jego zaangażowaniu i dalekowzroczności zawdzięczamy rozkwit fryzyjskich cegielni. W 1900 roku August Lauw wydzierżawił zięciowi Bernhardowi Friedrichowi Röben cegielnię w Zetel - Schweinebrück, która do dziś jest centralą rodzinnej firmy.

20 lat później syn Friedricha - Wilhelm August Röben przejął znany, prowadzony z dużym powodzeniem rozrastający się zakład. Nagła śmierć ojca spowodowała, że zaledwie 21-letni Wilhelm Röben musiał przejąć odpowiedzialność za całą rodzinną firmę. Dzięki niemu w ciągu kilku lat zakład rozwinął się i stał jednym z bardziej znaczących w Europie. Podobnie jak niegdyś August Lauw,

Wilhelm Röben osiągnął sukces, podobnie jak on nawiązał kontakty ze Stanami Zjednoczonymi, które zakończyły się w 127 lat po przepłynięciu Atlantyku przez jego pradziada "lądowaniem" na ziemi amerykańskiej. Wilhelm Röben przybył do USA jako inwestor, kupił w Północnej Karolinie zakłady "Triangle Brick" produkujące cegłę klinkierową.

Tymczasem w 1989 roku, jako przedstawiciel piątego pokolenia rodziny Röben, do zarządu firmy wszedł Wilhelm Renke Röben. Dwa lata później objął kierownictwo nowej klinkierni w Merry Oaks (USA). W Niemczech uzupełnił program materiałów budowlanych dużą inwestycją . W Reetz (Brandenburgia) powstał zakład produkujący Poroton, a w Środzie Śląskiej (Polska) zbudowano fabrykę cegły klinkierowej i dachówki ceramicznej. Dziś istnieje 12 zakładów w Europie i Ameryce, w których produkuje się ponad 1500 rodzajów różnych materiałów.

Na czele rodzinnego przedsiębiorstwa stoi zarząd, którego działalność została uwieńczona sukcesem.

Wysokiej jakości cegły i dachówki ceramiczne, wyjątkowa ceramika posadzkowa do wnętrz i na tarasy, płytki klinkierowe do zakładów przemysłowych, cegły klinkierowe drogowe na podjazdy, ścieżki w ogrodach. Jedynie firma Röben może złożyć Państwu tak bogatą i różnorodną ofertę.

Serwis firmy: www.roben.pl

powrót do katalogu