Oferta firmy FAST w materia³ach budowalanych FELIX:

Farby
Zaprawy wyrównujące
Zaprawy murarskie i tynkarskie
Tynki szlachetne akrylowe
Tynki szlachetne mineralne
Tynki szlachetne silikatowe
Tynki szlachetne siloksanowe
Środki gruntujące
Wyprawy gruntujące pod tynki
Kleje do wełny mineralnej
Kleje do styropianu
Kleje do płytek ceramicznych
Preparaty dezynfekująco-zabezpieczające
Środki uszczelniające

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Foluszowa 112 jest firmą zajmującą się produkcją chemii budowlanej.
Spółka powstała w 1991 roku i od tamtej pory przechodząc kolejne etapy rozwinęła się z małej, liczącej kilka osób firmy do rozmiarów liczącego się na rynku polskim producenta i dystrybutora chemii budowlanej.
Właścicielami firmy są obywatele polscy - kapitał firmy jest w całości polski.
Obecnie firma zatrudnia około 80 osób i współpracuje z siecią  400 hurtowni na terenie całej Polski.

Początkowo firma obsługiwała tylko rynek lokalny zaopatrując region lubuski i wrocławski w zaprawy klejowe.
W 1992 roku podpisano umowę o współpracy z kanadyjską firmą produkującą budowlane zaprawy klejowe – zakupione zostały technologie, na bazie których rozpoczęto ich produkcję w Polsce.
W celu uzupełnienia asortymentu oferowanego klientom spółka P.W. FAST rozpoczęła produkcję zapraw do fugowania – firma zaczynała być znana i ceniona na rynku.

W 1995 roku szybki rozwój firmy skłonił kierownictwo do podjęcia decyzji o przeniesieniu całej produkcji w nowe miejsce.
Zakupiona fabryka została zmodernizowana pod kątem specjalistycznej produkcji.
Rozpoczęto produkcję zapraw budowlanych oraz całej gamy produktów chemii wykorzystywanej w budownictwie.

Nawiązane zostały kontakty handlowe z polskimi przedsiębiorcami w celu kompletnej sprzedaży materiałów do wykonywania ociepleń metodą lekką-mokrą.
Zatrudnienie przedstawicieli handlowych pozwoliło na lepszy kontakt z hurtowniami i dystrybutorami naszych produktów.
W celu usprawnienia dostaw do klientów na terenie całej Polski firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność o transport i spedycję - obecnie oprócz kraju obsługujemy logistycznie kilkanaście państw europejskich.

W 1997 roku podpisano pierwsze kontakty handlowe z holenderską firmą SPS z Hertogenbosch produkującą akrylowe tynki i farby. Do niedawna produkty tej firmy stanowiły jeden z najchętniej kupowanych przez klientów asortymentów tynków granitowych, tynków strukturalnych i farb.
Równolegle ze sprzedażą materiałów na licencji zagranicznej firma FAST wprowadzała i promowała własne produkty, systematycznie rozszerzając asortyment.
Na chwilę obecną proponowanych jest kilkadziesiąt wysokiej jakości produktów, które wchodzą w skład systemów ociepleń FAST, stanowią ich uzupełnienie oraz są polecane w pracach ogólnobudowlanych.

Do dziś głównym filarem produkcji są materiały do systemów ociepleń, chociaż firma rozwijając się nieustannie pracuje nad poszerzaniem i udoskonalaniem swojej oferty.
Pieczę nad wysoką jakością produkcji sprawują dwa laboratoria: produkcji suchej i mokrej, gdzie na bieżąco bada się wytwarzane materiały oraz opracowuje nowe projekty.

Serwis firmy: www.fast.zgora.pl

powrót do katalogu