Oferta firmy Hormann w materia³ach budowalanych FELIX:

Drzwi wewnętrzne
Drzwi wielofunkcyjne
Drzwi przeciwpożarowe
Drzwi antywłamaniowe
Bramy uchylne
Bramy garażowe segmentowe
Bramy garażowe ECO

Branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann - największym producentem w Europie. Konsekwentny rozwój firmy rodzinnej pozwolił na przestrzeni dziesięcioleci osiągnąć stałą pozycję na rynku. Marka Hörmann jest gwarancją najnowszych rozwiązań i najwyższej jakości w trosce o Klienta.
Już czwarte pokolenie wnuków i prawnuków założyciela prowadzi spółkę komandytową Hörmann KG. Osobiście odpowiedzialnym wspólnikiem spółki jest Thomas J. Hörmann.

Początek działalności firmy związany jest z bramami stalowymi produkowanymi przez Augusta Hörmanna (1886 - 1944) w Bielefeld. Po drugiej wojnie światowej Hermann Hörmann (1912 - 1994) podjął trud odbudowy dzieła ojca w Steinhagen.

Rozszerzona w latach 50-tych produkcja bram o absolutną nowość garażowe bramy uchylne - określane od nazwiska amerykańskiego wynalazcy "bramami Berry'ego" - pozwoliła na zainicjowanie dynamicznego rozwoju.

Dzięki produkcji bram segmentowych działających w pionie i nie zajmujących tym samym zbyt wiele miejsca otworzyła się w latach 60-tych nowa perspektywa rozwoju. Powstały nowe oddziały poza siedzibą w Steinhagen. Poszerzono także paletę produktów. Dziś firma oferuje drzwi przeciwpożarowe i wielofunkcyjne, bramy harmonijkowe i przesuwne, drzwi do budynków mieszkalnych, systemy do bram i drzwi a także napędy do bram.

Od połowy lat 60-tych na terenie Niemiec i Belgii powstało 10 zakładów produkcyjnych. Obecnie do grupy Hörmann należą takie firmy jak : Schörghuber GmbH - Ampfing, Seuster KG - Lüdenscheid, Berner Torantriebe GmbH - Rottenburg, Dyna Seal B.V. - Alkmaar/ Holandia, Tubauto SAS - Sens i Garador Holding Ltd - Yeovil, wiodący producenci uchylnych bram garażowych we Francji i Wielkiej Brytanii. Od roku 2000 systemy bram przemysłowych i drzwi produkowane są przez Hörmann Beijing Door Produktion Co. Ltd. w Pekinie, w Chinach. W roku 2002 Hörmann Inc. podjął w USA produkcję bram garażowych i napędów na potrzeby rynku amerykańskiego.

Na nowe zadania w ramach jednoczącej się Europy oraz nowe wyzwania w kontekście procesów globalizacji Hörmann odpowiedział sukcesywnym rozwojem uwzględniającym sytuację rynku regionalnego. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 5.000 pracowników. Łączny obrót wynosi 800 mln Euro. Gęsta sieć ponad 50 oddziałów i licznych autoryzowanych punktów dealerskich w ponad 30 krajach gwarantuje obecność Hörmanna w każdym zakątku świata.

Serwis firmy: www.hormann.pl

powrót do katalogu