Będzie więcej chętnych na MdM?
2015-07-19

Mieszkanie dla Młodych. Jest jednak duża szansa, że w przyszłym roku liczba ta znacznie wzrośnie, bo niedawno rząd zaakceptował zmiany w programie. Na większe dofinansowanie mogą liczyć rodziny z dziećmi, a także osoby zainteresowane kupnem mieszkania z rynku wtórnego. Do tej pory zakupiono prawie 24 tys. mieszkań z dofinansowaniem w ramach programu

 

Tylko do połowy czerwca do Banku Gospodarki Krajowej, który zajmuje przyznawaniem dofinansowania, wpłynęło prawie 13 tys. wniosków. Program MdM realizowany od 2014 do 2018 roku przewiduje inna kwotę dofinansowania na każdy rok. W 2015 roku kupujący mieszkanie mogą liczyć w sumie na 715 mln zł, 296 mln zł zostało już zarezerwowanych, a część wniosków dotyczy również 2016 roku.

 

Nie ma też wątpliwości, że pieniądze te w przyszły roku rozejdą się znacznie szybciej, ze względu na zmiany w programie, jakie niedawno zaakceptował parlament. Rodziny z dwójką dzieci mogą liczyć na 20% dofinansowania, a z trójką nawet na 30%, a dodatkowo w przypadku tych ostatnich zniesiona zostanie górna granica 35 lat. Dużym udogodnieniem dla starających się o zakup mieszkania będzie włączenie do programu MdM mieszkań z rynku wtórnego. 
Aneta Raksimowicz

powrót do listy