Targi Ligna 2015 Hanower
2015-09-11

W dniach 11-15.05.2015 w Hanowerze odbyły się Targi LIGNA – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży przemysłu drzewnego na świecie. Obecny na targach Rawlplug zaprezentował swoją markę Globus® – jednego z liderów na polskim rynku producentów narzędzi do obróbki i skrawania drewna, metali i innych materiałów do budownictwa.

 Targi LIGNA i stoisko marki własnej Rawlplug

LIGNA to wydarzenie cykliczne, odbywające się co dwa lata, na którym prezentują się najwięksi na świecie producenci maszyn do obróbki drewna. W edycji 2015 udział wzięło 1567 wystawców, którzy zaprezentowali swoje najnowocześniejsze rozwiązania i technologie na ponad 120 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, a hale targowe odwiedziło ponad 96 tys. gości.

Rawlplug uwagę odbiorców tegorocznych targów skoncentrował na kilku podgrupach narzędzi przemysłowych marki własnej Globus®, sprofilowanych w trzech obszarach tematycznych imprezy:

obróbka drewna świeżego - tartacznictwo

obróbka płyt i materiałów drewnopochodnych - meblarstwo

stolarka otworowa wraz z obróbką różnych rodzajów materiałów

Specjalistyczne narzędzia Globus®

W każdym z wymienionych obszarów tematycznych, Rawlplug zaprezentował kilka rozwiązań dla narzędzi dyskowych:

Globus® Piły tarczowe z węglikami spiekanymi HM serii MUTLIX STANDARD i MULTIX PLUS do cięcia drewna świeżego (miękkiego mokrego i suchego) na wielopiłach jedno i dwuwałowych podczas wstępnej obróbki drewna w tartakach i zakładach przetwórstwa tarcicy.

Globus® Piły tarczowe z węglikami spiekanymi o cienkim dysku do cięcia lamelek,  wykorzystywane są m.in. do wytwarzania belek warstwowych, desek klejonych, produkcji konstrukcji drewnianych, produkcji okien z drewna, produkcji drzwi drewnianych oraz innych elementów klejonych z drewna o zwiększonej wytrzymałości.

NOWOŚĆ Globus® Piły tarczowe z węglikami spiekanymi linii LL CUT LINE w trzech seriach: LL CUT line, LL CUT VH line, LL CUT speedline do cięcia materiałów / tworzyw drewnopochodnych.

NOWOŚĆ Globus® Piły tarczowe z węglikami spiekanymi serii ALUEX do cięcia kształtowników metali kolorowych oraz materiałów i profili z tworzyw sztucznych.

powrót do listy