Chemia budowlana i produkty na okres zimowy
2015-12-15

W ramach Dzień z Ekspertem pt.: "Chemia budowlana i produkty CEMEX na okres zimowy” (dn. 19.11..2015) nasi Eksperci Sławomir Chłądzyński, Piotr Jurczuk i Arkadiusz Ulanowski odpowiadali on-line na pytania m.in.:

*           Jakie usługi niestandardowe znajdują się w ofercie CEMEX?

W naszej ofercie, szczególnie dedykowanej w okresie zimowym oferujemy następujące usługi:
•  Dostawa niepełnego transportu
•  Szkolenia e-learning (szkolenia biznesowe i IT)
•  Dłuższy termin płatności za zakupione produkty
•  Dodatkowe punkty CEMEX Club

*       Jak należy przechowywać worki z cementem? W jakiej temperaturze? Czy cement workowany wymaga dodatkowych zabezpieczeń?

Cement aby zachował swoje właściwości należy przechowywać w suchych i zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli jest to mniejsza ilość może to być np. nasz garaż. Dodam, że nie musi być ogrzewany, gdyż temperatura otoczenia nie ma w tym przypadku znaczenia. Jeżeli jest to większa ilość produktu, możemy wykorzystać zadaszoną wiatę, dobrze będzie zabezpieczyć jej boki przed opadami atmosferycznymi. Pamiętajmy aby zabezpieczyć podłoże, które cały czas powinno być suche i utwardzone. W przypadku, gdy nie mamy zadaszonych obiektów możemy pozostawić cement na zewnątrz. Dobrą wiadomością jest fakt, że nasze cementy są bardzo dobrze chronione, dzięki wewnętrznej wkładce foliowej i zewnętrznemu kapturowi, który chroni całą paletę. Mimo wszystko, proszę pamiętać aby go dodatkowo osłonić od nadmiaru wilgoci.

*       Czy z układaniem terakoty na tarasie lepiej wstrzymać się do wiosny czy też można w zimie?

Zacznijmy od tego, że terakota nie jest dobrym wyborem na zewnątrz, polecałbym gres. Proszę się upewnić u producenta, że terakota jest w pełni odporna na warunki zimowe. Jeśli chodzi o przyklejanie płytek: optymalnie by było, aby poczekać do wiosny. Druga sprawa to: co rozumiemy pod terminem „warunki zimowe”. Płytki można układać, ale z zachowaniem wytycznych zawartych w karcie technicznej kleju do płytek. Podstawowe zasady to: układanie w temperaturze powyżej 0 C (optymalnie > 5 C), ujemne temperatury i opady nie wcześniej niż po tygodniu (klej musi związać i stwardnieć). Proszę pamiętać, że dane jakie zamieszczamy w karcie produktu dotyczą warunków pokojowych, dlatego też klej będzie w niskich temperaturach wiązał znacznie dużej.

Na podstawie wpisów i konsultacji na Forum powstał poradnik: "Dzień z Ekspertem - chemia budowlana i produkty CEMEX na okres zimowy", który można pobrać w formacie (PDF), w sekcji Sezam Wiedzy - Raporty i Poradniki. W trakcie Dnia z Ekspertem dyskusja była prowadzona w 3 tematach:

I    Materiały budowlane w zimie                           
a.    Czy wasz cement workowany jest dodatkowo zabezpieczany na zimę?
b.    Jak należy przechowywać worki z cementem? W jakiej temperaturze? Czy cement workowany wymaga dodatkowych zabezpieczeń?
c.    Czy ważność cementu jest krótsza w okresie zimowym?
d. Czy wkładka foliowa stosowana w workach wydłuża ważność cementu workowanego?
e.    Czy materiały budowlane są tańsze w okresie zimowym?
II    Usługi niestandardowe w zimie                           
a.    Jakie usługi niestandardowe znajdują się w ofercie CEMEX?
b.    Czy w okresie zimowym pobierana jest opłata za niepełny transport?
c.    Które marki cementu są najbardziej polecane w okresie zimowym?
III    Prace budowlane w zimie                               
a.    Jakie prace można prowadzić wewnątrz budynku?
b.    Czy z układaniem terakoty na tarasie lepiej wstrzymać sie do wiosny czy też można w zimie?

Cykl prowadzonych konsultacji: „Ekspert Radzi - Dzień z Ekspertem” na Forum, obejmuje szerokie spektrum tematów specjalistycznych. Współpracujemy z Ekspertami z różnych dziedzin, którzy chętnie prowadzą konsultacje i udzielają informacji o aktualnych wydarzeniach, trendach występujące w branży budowlanej itp. Formuła dyskusji „online” zachęca do udziału i zadawania pytań, na które natychmiast można otrzymać odpowiedź. Zachęcamy do odwiedzania Forum.

autor: Renata Markowska-Cisak
Specjalista ds. Zarządzania Relacjami z Klientem (CRM, koordynator projektów m.in. eFAKTURA, FairPay, redaktor i administrator Blog&Forum eCEMEX). Bogate doświadczenie zawodowe i szerokie zainteresowania. Myśl przewodnia: A lot of times, people don`t know what they want until you show it to them (Steve Jobs).

powrót do listy