System trójwarstwowy dla wszystkich paliw i kotłów

Rondo Plus- izolowany komin z seryjnie wyprodukowanych dokładnie do siebie dopasowanych elementów. Przemyślana konstrukcja zapewnia szybki i bezbłędny montaż.

Wilgoć w kominie. Przy spalaniu gazu ziemnego, oleju opałowego i innych paliw powstaje duża ilość pary wodnej, która powinna być odprowadzona wraz ze spalinami do atmosfery.Ponieważ spaliny ochładzają się na drodze od paleniska do ujścia z komina, ilość odprowadzonej pary wodnej zmniejsza się i dochodzi do jej wykraplania na ściankach komina, tworząc w reakcji ze związkami siarki agresywne kwasy. Źle dobrany przekrój i niestaranna budowa komina może w krótkim czasie doprowadzić do jego zniszczenia.

Przewietrzenie zapobiega szkodom spowodowanym wilgocią. Przewietrzenie to najpewniejszy sposób zapobiegania osadzaniu się wilgoci. Komin izolowany z przewietrzeniem jest wypróbowaną techniczno-budowlaną konstrukcją która gwarantuje optymalne działanie warstwy ocieplającej.

Komin uniwersalny

  • dla każdego paliwa
  • dla tradycyjnych i nowoczesnych kotłów
  • odporny na kwasy
  • ognioodporny (pożar sadzy)
  • odporny na wilgoć
  • gazoszczelny
  • o różnych średnicach

Budowa trójwarstwowa:

Rura ceramiczna - odporna na wysoką temperaturę oraz częste zmiany temperatur, kwasoodporna, o dużej gęstości oraz wytrzymałości.
Warstwa ocieplająca - gwarantująca wysoką izolację cieplną komina. Klinowe nacięcia mat z wełny mineralnej ułatwiają montaż i zapewniają pełne przyleganie do rury ceramicznej.
Pustak z betonu lekkiego - gwarantuje bezproblemowy i szybki montaż.

Wysokie wymagania pożarowe

Komin z racji swej funkcji jest jedną z najbardziej obciążonych części domu - musi być stabilny, odporny na wysoką temperaturę, kwasy i pożar. Musi zapewnić, by w przypadku pożaru sadzy temperatura na zewnętrznej powierzchni komina nie przekroczyła 160 °C, zaś przy pożarze budynku musi przez 90 min. gwarantować nierozprzestrzenianie się na inne kondygnacje.