System kominowy dla paliw stałych

Komin Schiedel Rondo od dziesięcioleci znajduje zastosowanie wszędzie, gdzie temperatura spalin jest wyższa niż 200°C, czyli tam gdzie nie występuje wytrącenie się kondensatu. Montuje się go z seryjnie produkowanych elementów prefabrykowanych. Dopracowana konstrukcja, wysoko-gatunkowe materiały dają gwarancje bezpiecznej, pewnej i trwałej pracy tego systemu kominowego.

Rura z ceramiki wykazuje wysoką odporność na termiczne, mechaniczne i chemiczne czynniki występujące podczas odprowadzania spalin. Okrągły przekrój, mała ilość fug oraz gładkie i o niewielkiej grubości ścianki, pozwalają na jej szybkie ogrzanie i przyczyniają się do szybkiego wytworzenia ciągu w kominie.

Pustak z betonu lekkiego stanowi konstrukcję nośną tego systemu kominowego. Jego specjalny kształt umożliwia stabilne i elastyczne mocowanie rury wewnętrznej, a jednocześnie zapewnia dodatkową izolację termiczną przez utworzone zamknięte komory powietrza.

Sznur z wełny mineralnej zakładany na wysokości każdego pustaka, usztywnia rurę wewnętrzną i uszczelnia komory powietrzne przez znaczne ograniczenie zjawiska konwekcji. Taka konstrukcja systemu umożliwia swobodną rozszerzalność termiczną rury we wszystkich kierunkach i zapobiega powstawaniu niebezpiecznych naprężeń.