Powietrzno-spalinowy system odprowadzania spalin (LAS)

Firma Schiedel oferuje Państwu nowy system odprowadzania spalin posiadający wyjątkowe zalety. Coraz bardziej powszechnym sposobem rozliczania kosztów między spółdzielnią a mieszkańcem stają się indywidualne regulowane kotły grzewcze. Na łatwe rozliczanie pozwala zastosowanie komina Schiedel Quadro. Umożliwia on pracę kilku niezależnych palenisk.
W związku z tym, że powietrze do spalania pobierane jest z kanału doprowadzającego powietrze, eleminuje się problem zbyt szczelnych okien oraz małej wentylacji pomieszczeń. Schiedel Quadro jest specjalnym systemem kominowym dostosowanym do kotłów na gaz z zamkniętą komorą spalania, a gaz, niezapominajmy jest paliwem jednym z najczystszych, a tym samym najbardziej przyjaznym środowisku. Jest to jeszcze jedna zaleta tego systemu.

Każde palenisko wymaga powietrza do spalania, bez względu na to, na jakim rodzaju paliwa pracuje. Specjalny nowoczesny system kominowy Schiedel Quadro dostarcza wymaganej ilości powietrza do spalania i jednocześnie gwarantuje bezpieczne odprowadzanie spalin.
Doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza do spalania oraz odprowadzanie spalin w jednym pustaku pozwala zaoszczędzić powierzchnię mieszkalną. Praktyka pokazuje nam szybko jak rzeczywiście funkcjonuje ten nowoczesny system odprowadzania spalin.

Schiedel Quadro nie zna problemów. Począwszy od naczynia na kondensat aż po stożek komina oferuje same zalety swojej konstrukcji.

Statyczne bezpieczeństwo. Bardzo ważnym elementem każdego komina jest jego max. wysokość ponad dachem. Dzięki otworom w pustaku oraz dodatkowym prętom montażowym uzyskujemy dodatkowe wzmocnienie statyczne komina.

Bezproblemowy montaż. Pustaki zewnętrzne są małe i lekkie, dlatego bardzo praktyczne. Zastosowanie nowych pierścieni centrujących pozwala na dokładne, centryczne ustawienie rur ceramicznych.

Oszczędność energii. Powietrze do spalania prowadzone jest strumieniem przeciwnym do gazów spalinowych, przez co ulega podgrzaniu. Dzięki temu zmniejszają się straty ciepła i poprawia się stopień skuteczności podłączonych palenisk.

Wiele możliwości połączeń. Nowa optymalna geometria pustaków zewnętrznych umożliwia wykonanie przyłączy ze wszystkich czterech stron. Na jednej kondygnacji można podłączyć cztery paleniska, natomiast do jednego komina 10 palenisk z zamkniętą komorą spalania. Przyłącza spalin można osadzić przy pomocy zwykłych narzędzi budowlanych. Dzięki zastosowaniu kitu kwasoodpornego miejsce połączenia jest szczelne i odporne na działanie gazów spalinowych.