Okna uchylno-obrotowe FKP Konstrukcja okna uchylno - obrotowego umożliwia dwa sposoby otwierania.

Skrzydło okna może być uchylone o dowolny kąt od 00 do 300, co umożliwia swobodne wyglądanie przez okno zwłaszcza przy dachach o niskim nachyleniu.

Skrzydło może być też obrócone o 1800 wokół osi znajdującej się w połowie wysokości okna w celu wygodnego umycia zewnętrznej strony szyby. Okno to wykonane jest z najwyższej klasy drewna sosnowego, impregnowanego oraz dwukrotnie pokrywanego lakierem bezbarwnym. Okno może być montowane na głębokości N lub V.

Sposób otwierania
- Uchwyt górny służy do obracania skrzydła o 1800 w celu umycia szyby zewnętrznej.
- Klamka zamontowana na dole okna umożliwia jego uchylenie, a sprężyny umieszczone z boku skrzydła utrzymują go w pozostawionej pozycji w zakresie od 00 do 300.

Szyba termoizolacyjna

Okna uchylno - obrotowe wyposażone są w szyby termoizolacyjne jednokomorowe o współczynniku Uszyby= 1,1 W/m2K. Szyba wewnętrzna jest laminowana klasy O2.

Kołnierze uszczelniające

Okna uchylno - obrotowe mogą być montowane w dachach o kącie nachylenia od 200 do 550. Do okien tych przeznaczone są te same kołnierze uszczelniające jak do okien obrotowych, przystosowane do różnych typów pokryć dachowych: ESV, EZV, EHN. Istnieje możliwość dowolnego zespolenia z innymi oknami dachowymi FAKRO, również z oknami Duet i Kolankowymi.
Wyposażenie dodatkowe
Do okien uchylno - obrotowych pasują również akcesoria dodatkowe przeznaczone do okien obrotowych. Wyjątkiem jest markiza zewnętrzna, którą należy zamówić indywidualnie.