FAST FOLIA
uszczelniający środek przeciwwilgociowy

Zastosowanie

FAST FOLIA to produkt na bazie tworzyw sztucznych, który po nałożeniu na powierzchnię tworzy nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę, doskonale przyczepną do takich podłoży jak: płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, tynki cementowo-wapienne, beton, pustaki ceramiczne. Po wyschnięciu stanowi gotową powierzchnię pod wszelkie materiały wykończeniowe takie jak: glazura, terakota, podłogi drewniane i drewnopochodne, wykładziny syntetyczne. Przeznaczona jest do pomieszczeń wilgotnych i mokrych, z bezciśnieniowym oddziaływaniem wody. Może być także przeznaczony do uszczelniania złączeń podłoga/ściana.

Właściwości

FAST FOLIA jest mieszaniną wysokiej jakości specjalnie dobranej żywicy, wypełniaczy i środków modyfikujących. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, elastycznością, odpornością na wodę i łatwością w stosowaniu. Dodatkową zaletą preparatu jest działanie grzybobójcze.

Przygotowanie podłoża

Podłoże pod FAST FOLIĘ powinno być oczyszczone z kurzu, tłuszczu, brudu, wykwitów solnych, słabo przylegających fragmentów podłoża. Powierzchnie mocno chłonne, słabe, pylące należy zaimpregnować preparatem głęboko gruntującym FAST GRUNT G.

Przygotowanie i sposób użycia

FAST FOLIA to gotowy do użycia preparat. Nie wolno go łączyć z innymi produktami lub rozcieńczać. Przed użyciem dokładnie wymieszać w celu wyrównania konsystencji (najlepiej wiertarką wolnoobrotową). Na przygotowane podłoże nanieść warstwę przy pomocy wałka, szpachelki lub pacy metalowej. Do robót wykończeniowych można przystąpić po 24 godzinach od momentu nałożenia ostatniej warstwy.

Wydajność

W zależności od podłoża:

  • do 1,10 kg/m2 (na ścianie)
  • do 1,40 kg/m2 (na podłodze)

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach w suchych pomieszczeniach, w temperaturze od +5°C do +25°C. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji (podanej na opakowaniu).

Opakowanie

Wiaderka plastikowe 6,4 kg lub 14 kg
Paleta: 512 kg w wiaderkach plastikowych 6,4 kg (80 szt.)
616 kg w wiaderkach plastikowych 14 kg (44 szt.)

Normy

Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr HK/B/0298/01/2004.

Uwaga

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.