Drzwi przesuwne znajdują zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak również w budynkach poddawanych renowacji bądź modernizacji.

System drzwi przesuwnych otwiera nieograniczone perspektywy oryginalnego kształtowania przestrzeni mieszkalnych z ogrodami zimowymi w tle, z bezpośrednim dostępem do tarasu lub ogrodu.

 

Przeprowadzenie czasem tylko niewielkich przeróbek budowlanych, poprzez zamontowanie drzwi przesuwnych, podwyższa zdecydowanie komfort mieszkania. Podczas pięknej pogody umożliwia kontakt z naturą, natomiast podczas niekorzystnej aury stwarza w pomieszczeniach atmosferę ciepła.

 

Perfekcyjny program drzwi przesuwnych VEKA spełnia indywidualne wymagania najbardziej wybrednych klientów. W skład systemu wchodzą: wąskie drzwi przesuwne, równoległe drzwi przesuwne, drzwi podnoszone przesuwne i drzwi podnoszone przesuwno - uchylne.W zależności od indywidualnych wymagań, stosuje się kombinacje elementów stałych i ruchomych przy czym te ostatnie pozwalają na wielowariantowe ustawianie i przemieszczanie.

Odporny na warunki atmosferyczne materiał, charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na uderzenia, zapewnia absolutną stabilność również przy ekstremalnie dużych elementach, a stosowane konstrukcje gwarantują odporność nawet na silne burze i ulewy.