SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁA FLOAT
Szkło float jest produkowane według najnowszych technologii i ma najwyższą jakość. Stosowane są szyby o grubościach od 4 mm do 10mm. Szyba zespolona ze szkła float gwarantuje wysoką przepuszczalność światła - 82 % oraz współczynnik przenikania ciepła od k=2,9 W/m2*K. Nadrzędnym celem w tym zakresie szyb jest maksymalne jego obniżenie.
SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁEM ORNAMENTOWYM
W celu zmniejszenia przejrzystości przy zachowaniu dobrej przepuszczalności światła, jak również w celach dekoracyjnych produkowane są szyby zespolone ze szkłem ornamentowym. Do tego celu wykorzystywane jest szkło ornamentowe polskie tj. ,,szynszyla", ,,kocie łapy", ,,abstracto", ,,deszczyk" itp., niemieckie tj. „alt deutch", i ,,silvit". Szkła ornamentowe dostępne są jako bezbarwne, a także w kolorach brąz i oranż (nie wszystkie wzory).

SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁEM NISKOEMISYJNYM
Coraz większy nacisk kładzie się na zwiększanie oszczędności energii. Szyby izolacyjne ze szkłem niskoemisyjnym dzięki powłoce, którą posiadają obniżają znacznie współczynnik przenikania ciepła pozwalając na znaczne oszczędności w zużyciu energii. (dzięki naniesionej miękkiej powłoce metalicznej).

Stosowane są następujące zestawy szyb niskoemisyjnych :

float 4mm/16/4 mm Planitherm Futur U=1,4 W/m2*K
float 4mm/16+Ar/4mm Planitherm Futur U=1,1 W/m2*K

 

Szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym są przeźroczyste i bezbarwne jednak w porównaniu ze szkłem float obniża się przepuszczalność światła do około 75 % (szyba jest ciemniejsza)

SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁEM PRZECIWSŁONECZNYM - ABSORPCYJNYM
Szkła przeciwsłoneczne - absorpcyjne są to szkła kolorowe barwione w masie. W zależności od koloru i grubości zmniejszają one przepuszczalność światła i osłabiają promieniowanie słoneczne poprzez absorpcję. Zastosowanie szkieł absorpcyjnych to zmniejszenie energii nasłonecznienia i nadanie elewacji odpowiedniego koloru. Dostępne kolory :
brąz, szary, zielony, niebieski.
Ich przepuszczalność światła waha się od 32 % do 72 %.
SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁEM PRZECIWSŁONECZNYM - REFLEKSYJNYM
Szkła przeciwsłoneczne - refleksyjne są to szkła powlekane warstwą tlenków metali, odbijające promieniowanie słoneczne i dające efekt kolorystyczny i architektoniczny elewacji. Produkowane są w dwóch wersjach: na bazie szkła bezbarwnego oraz barwionego w masie.
Występują one w wariantach kolorystycznych : bezbarwny, srebrny, brąz, szary, zielony, niebieski. Grubość szyb refleksyjnych - od 6mm. Transmisja światła od 10 %, odbicie światła od 12%.

SZYBY IZOLACYJNE ZE SZKŁEM LAMINOWANYM
Szkło bezpieczne i szkło ochronne o zwiększonej odporności na włamanie (zwane potocznie antywłamaniowym) składa się z dwóch lub większej liczby szyb ze sszkła float, które połączone są trwale w jedną całość sprężysto - ciągliwą folią poliwinylowo - butyralową o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie.
Przy mechanicznym przeciążeniu przez uderzenie szkło wprawdzie pęka, ale jego kawałki są trzymane na warstwie PVB. Zastosowanie kilku warstw folii zabezpiecza przed przebiciem na wylot.

Rodzaje szkieł laminowanych:

szkło bezpieczne 33.1 grubość 6,4mm klasa 02
szkło bezpieczne 44.1 grubość 8,4mm klasa P1
szkło antywłamaniowe 44.2 grubość 8,8mm klasa P2
szkło antywłamaniowe 44.4 grubość 9,5mm klasa P3

inne szyby antywłamaniowe na specjalne zamówienie

 

SZYBY IZOLACYJNE O PODWYŻSZONEJ DŹWIĘKOCHŁONNOŚCI
Ochrona przed hałasem ma duże znaczenie dla zdrowych warunków życia i zamieszkiwania. Odczucie hałasu podlega następującej zasadzie : jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że hałas jest o połowę mniejszy. Zwiększoną dźwiękochłonność szyb zespolonych osiąga się poprzez :
- zastosowanie jednej szyby o dużym ciężarze powierzchniowym (grubość > 6mm),
- zróżnicowanie grubości szyb,
- zwiększenie odstępu między szybami,
- zastosowanie gazu ciężkiego do wypełnienia przestrzeni między szybami,
- rozprężenie mas szklanych pojedyńczych szyb elementu przez zastąpienie szyb pojedyńczych specjalnymi szybami klejonymi.
Wartość dźwiękochłonności charakteryzuje jego zdolność tłumienia Rw

SZYBY IZOLACYJNE ZE SZPROSAMI WEWNĄTRZSZYBOWYMI
W celach dekoracyjnych stosowane są szprosy wewnątrzszybowe dostosowane kolorystycznie do kolorystyki okien. P.P.U. ,,OKNA" stosuje szprosy
o grubościach 8mm, 18mm, 26mm i 45mm w bardzo szerokiej gamie kolorów: złoty, biały, kilka odcieni brązów czy szprosów drewnopodobnych oraz wiele kombinacji dwubarwnych. Istnieje możliwość wykonania nie tylko szprosów łączonych pod kątem prostym, ale również giętych oraz tzw. słoneczek czy połączeń promienistych (gwiazdy).
O konkretne rozwiązania prosimy pytać bezpośrednio w firmie.