Okna wyposażone są w okucia obwiedniowe niemieckiej firmy WINKHAUS charakteryzujące się niezawodnością i pewnością działania. Okucia te umożliwiają wielopunktowe ryglowanie, dzięki czemu zapewniają wymaganą szczelność stolarki. Okucia umieszczone są w zagłębieniach profili (w tzw. wrębie okuciowym), a uruchomienie ich następuje przez przekręcenie klamki w odpowiednie położenie: rozwieranie, uchylanie, mikrowentylacja.

 

Okna systemu Knipping charakteryzują się jednym z najwyższych współczynników zarówno przenikalności cieplnej jak i tłumienia hałasu.

 

Profile PCV systemu Knipping dzielimy na:

 • jednopłaszczyznowe 5-komorowe (płaszczyzny licowe skrzydła i ościeżnicy pokrywają się)
 • dwupłaszczyznowe 4-komorowe (płaszczyzny licowe skrzydła i ościeżnicy nie pokrywają się, z tych profili wykonywane są okna typowe).

Stolarka okienna typowa, wykonana jest tylko z profili dwupłaszczyznowych, 4-komorowych.
Stolarka okienna nietypowa, wykonana jest arówno z profili jednopłaszczyznowych, 5-komorowych, jak i z profili dwupłaszczyznowych, 4-komorowych.
Dla potrzeb budownictwa zabytkowego, gdzie wymogiem architektonicznym jest zachowanie odpowiedniej stylistyki, w oknach można zastosować cały szereg zewnętrznych elementów ozdobnych nadających wygląd ,,retro".

 

Listwy przyszybowe wzoru ,,soft line" stanowią wyposażenie standardowe, nadają one oknu od wewnątrz unikalny wygląd, doskonale łączący ,,retro" z XXI wiekiem.

 

Duża sztywność profili Knipping umożliwia wykonanie okna jednoskrzydłowego o szerokości do1600 mm i wysokości do 1700 mm. Na takie okna udzielamy normalnej gwarancji.

 

Unikalny system odwadniania i uszczelniania okna, tak zwany system uszczelniania środkowego, dzieli przestrzeń między skrzydłem a ościeżnicą na dwie odrębne komory:

 • zewnętrzną - bezpośrednio kontaktującą się z powietrzem zewnętrznym,
 • wewnętrzną - ciepłą i suchą, w której pracują mechanizmy okna - okucia.


System efektywnego odwadniania zapewnia szczelność stolarki w stanie zamkniętym i mikrowentylacji, także podczas opadów atmosferycznych

 

Uszczelka środkowa wykonana jest z tworzywa syntetycznego EPDM, które nie odkształca się trwale pod wpływem nacisku, nawet po wieloletniej eksploatacji okna. Zapewnia zawsze odpowiednią szczelność okna.

 

Profile skrzydła i ościeżnicy wzmacniane są kształtownikami stalowymi ocynkowanymi lub na specjalne życzenie kształtownikami aluminiowymi.

 

Standardowo wykonujemy wielokwaterowe okna i drzwi balkonowe ze słupkiem stałym, możliwe jest także wykonanie stolarki ze słupkiem ruchomym.

 

Podstawową barwą stolarki PCV jest kolor biały. Oferujemy również okna i drzwi balkonowe oklejane foliami dekoracyjnymi w różnych kolorach. Podstawowymi okleinami są okleiny imitujące fakturę drewna w kolorach: jasny dąb, mahoń i palisander. Okleinowanie można wykonywać jednostronnie od strony zewnętrznej lub dwustronnie.

 

Wymiary i konstrukcję okna dostosowujemy do życzeń Klienta. Wykonujemy różnorodne kształty okien: prostokąty, trapezy, romby, łuki, koła, trójkąty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do analizowania Państwa życzeń pod względem poprawności rozwiązania i wytrzymałości konstrukcyjnej.

 

Proponujemy zastosowanie w oknie szerokiej gamy szyb zespolonych o:

 • współczynniku przenikalności ciepła U nawet do 1,1 W / m2* K,
 • współczynniku izolacyjności akustycznej 32-50 dB.


Dzięki prostemu mocowaniu listew przyszybowych można łatwo i szybko wymienić szybę zespoloną.

 

Okna z profilu Knipping są:

 • ekologiczne - w swoim składzie nie zawierają pierwiastków ciężkich i nie wymagają cyklicznego, szkodliwego dla zdrowia malowania.
 • odporne na:
  • wpływy atmosferyczne
  • promienie słoneczne, kwaśne deszcze, grad,
  • działanie owadów i grzybów,
  • korozję
  • łatwe do utrzymania w czystości.

 

Okna z profilu Knipping spełniają wymagania wytrzymałościowe obciążenia wiatrem wg.
PN 77 / B - 02011.

Zestawy okienne o dużych wymiarach są indywidualnie analizowane pod względem miejsca i wysokości montażu.

 

Okna i drzwi z profilu Knipping posiadają Aprobatę Techniczną nr AT -15-2557/97 oraz Certyfikat Zgodności nr CZ ITB-30/1997 nadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, a profil Knipping posiada Świadectwo nr 182/B-109 /92-K Państwowego Zakładu Higieny.