ONDULINE 235 - płyta bitumiczna do krycia ścian

Onduline 235 znajduje szczególnie zastosowanie w budownictwie przemysłowym i rolniczym.

Przy użyciu płyty Onduline 235 można wykonać izolację cieplną budynku. W ten sposób uzyskuje się znaczną oszczędność energii, a dzięki właściwościom akustycznym płyty następuje obniżenie poziomu hałasu.

Okładzina zewnętrzna ścian musi komponować się z architekturą budynku. Umiejętnie dobrana okładzina zewnętrzna może poprawić wygląd budynku i korzystnie wpływać na otoczenie. Płyta Onduline 235 została specjalnie przystosowana do krycia ścian. Może być również stosowana jako pokrycie dachowe. Jest trwała i łatwa w montażu. Jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, promieni ultrafioletowych, wilgoci, grzybów, chemikaliów a nawet stężonych kwasów.

 

ONDUTILE - system pod dachówkę

System ten polega na położeniu pod dachówkę ceramiczną nową lub starą, warstwy płyty falistej. Dostępne profile płyty idealnie dopasowują się do różnych typów dachówek. Zastosowanie płyty Onduline poprawia jakość pokrycia dachowego. Zapewnia wodoszczelność, stanowi barierę dla kurzu i brudu, a także poprawia izolację akustyczną i termiczną. Umożliwia położenie dachówki na dach o spadku mniejszym niż 12o.

Ondutile jest jedynym systemem pod dachówkę, wykorzystującym płyty faliste Onduline. Płyty montujemy pod dachówką betonową, ceramiczną lub pod gontem drewnianym w celu utworzenia niezależnego drugiego dachu, odpornego na wpływy atmosferyczne. Pozwala to na bezpieczne uzyskanie dachu ze spadkiem poniżej zalecanego przez producenta minimum.

 

RENOWA SYSTEM - system na dachówkę

Renowa System umożliwia montaż płyty Onduline na starych dachach krytych papą, płytą azbestowo-cementową lub blachą. W żadnym z tych przypadków nie jest też konieczny demontaż istniejącego, uszkodzonego pokrycia, o ile usunięcie jest nieopłacalne. Montaż nowego dachu odbywa się bez konieczności zakłócenia działalności pod dachem. Gotowy podwójny dach jest odporny na wodę, ma lepszą izolację termiczną, którą można zwiększyć umieszczając pomiędzy starym i nowym pokryciem dodatkowy materiał termoizolacyjny.