Zestaw membran izolacyjnych, zapewniających skuteczne rozwiązanie problemów związanych z wilgocią na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Foundaline to membrana nowej generacji, którą zaprojektowano w celu uzyskania wentylowanego systemu hydroizolacyjnego. Zastosowano pomysł polegający na wprowadzeniu szczeliny powietrznej pomiędzy izolację przeciwwilgociową a konstrukcję budynku. Tak opracowany system spełnia znacznie więcej funkcji niż konwencjonalne sposoby hydroizolacyjne. Z jednej strony chroni on różne partie budynku przed wilgocią, a z drugiej pozwala im swobodnie "oddychać". Zwiększa to znacznie trwałość konstrukcji i uniemożliwia ich korozję. Inną ważną cechą systemu Fondaline jest równoważenie ciśnienia hydrostatycznego wewnątrz budynku, które jest eliminowane poprzez wykorzystaną szczelinę powietrzną, spełniającą w tym przypadku rolę swoistego zaworu bezpieczeństwa. Od czasu wprowadzenia na rynek, membrana Fondaline udowodniła swoją przydatność jako wielofunkcyjny system kontroli wilgoci.

Fondaline

Materiał najwyższej jakości, zaprojektowany dla szerokiego zakresu zastosowań, m.in. wewnętrznych i zewnętrznych ścian piwnic, podłóg, stropów, tarasów, tuneli, mostów itd. Obustronne wytłoczenie w kształcie stożków oraz kolorystyka faktury membrany, tj. kolor czarny - strona stożkowa, kolor brązowy - strona z wgłębieniami, ułatwiają poprawny montaż. Fondaline doskonale nadaje się na wykopy zewnętrzne. Tworzy sprężystą barierę zabezpieczającą przed działaniem ciśnienia wód gruntowych i uszkodzeniami mechanicznymi podczas zasypywania wykopu. Sprzyja lepszemu wysuszeniu ściany. Wytwarza niezależną warstwę ochronną, odporną na osiadanie i przemieszczanie się konstrukcji.

Skutecznie chroni ściany fundamentowe przed wilgocią. Zabezpiecza zewnętrzną izolację przeciwwodną przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas zasypywania wykopów i następującym po tym osiadaniem ziemi. Zapewnia wentylację przestrzeni między murem a gruntem. Ułatwia odprowadzanie wilgoci z zewnętrznej powierzchni ścian piwnic.


Fondaline Plus

Fondaline Plus jest membraną o podwyższonej jakości, która łączy w sobie zalety Fondaline z dodatkowymi możliwościami uzyskania ciągłości i szczelności izolacji z zastosowaniem taśm uszczelniających dwustronnie klejących. Dzięki temu tworzy się system w pełni odporny na agresywny wpływ wilgoci. Dlatego właśnie Fondaline Plus doskonale nadaje się do wielu zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, począwszy od warstw podkładowych izolacji podłogowych do niezależnych wykładzin przeciwwilgociowych oraz izolacji ścian i stropów. Oprócz tego bardzo często stosowana jest jako membrana izolacyjna dla ogrodów dachowych. W dziedzinie zabezpieczeń przed wilgocią trudno byłoby znaleźć przypadek, dla którego Fondaline Plus nie jest odpowiednia.

Poza zaletami standardowych materiałów, Fondaline Plus może być dodatkowo uszczelniona. Umożliwi to utworzenie niezależnej, wodoodpornej membrany, na którą nie mają wpływu ruchy konstrukcji ani podłoża

Fondaline Drain- fundamenty i ściany zewnętrzne

Zapewnia odprowadzenie wody oraz napowietrzenie zewnętrznych częsci fundamentów lub ścian piwnic, znajdujących się w wykopach. Fondaline Drain wyposażona jest w niezwykle wytrzymałą warstwę zewnętrzną wykonaną z geowłókniny. Tworzy zewnętrzny kanał odprowadzający wodę, będący istotnym elementem systemów odwadniania terenów budowy. Zapewnia dodatkową ochronę przed działaniem wód gruntowych. Zalecana jest w rejonach o dużej intensywności przepływu wód gruntowych, np. na pochyłościach.

Fondaline Drain wykładana jest poza rurą odwadniającą w dolnej części fundamentu Fondaline Drain posiada wytrzymałą warstwę wykonaną z geowłókniny, która twozy kanał odwadniający pomiędzy wypełnieniem wykopu a izolacją przeciwwilgociową.

Produkt ten powstaje przy połączeniu Fondaline Plus jako podkładu z siatką z geowłókniny poliestrowej. Taka struktura materiału umożliwia powstanie kanału odpływowego, który skutecznie odprowadza wody gruntowe

 

 

 

 

 

Fondaline Mesh - renowacja ścian i piwnic

 

Produkt ten umożliwia otynkowanie zawilgoconych ścian za pomocą tynku dwuwarstwowego lub gipsowego. Powierzchnia Fondaline Mesh jest nierówna, co poprawia przyczepność warstwy tynku. Fondaline Mesh, dzięki wytworzeniu szczeliny powietrznej, stabilizuje ciśnienie hydrostatyczne i umożliwia wysychanie ścian zagrożonych działaniem wilgoci. Membrana Fondaline Mesh produkowana jest z przejrzystych materiałów, dzięki temu możliwe jest dokładne pozycjonowanie łączników i podkładek w spoinach cegieł. Stosowanie tego wyrobu nie wymaga od tynkującego żadnych dodatkowych umiejętności.

Powierzchnia Fondaline Mash z klinowymi wgłębieniami ma doskonałe własności zatrzymywania pokryć tynkarskich. Przejrzysta Fondalina Mash zapewnia widoczność spoin ułatwiając mocowanie.

Membrana pokryta jest tekstylną siatką dającą doskonałe zaczepienie dla warstwy wykończeniowej ścian. Wytłoczenia na powierzchni wraz ze szczelinami powietrznymi tworzą paroszczelną barierę, która przyśpiesza wysychanie ścian

 

 

 

Fondaline Foam - stropy, tarasy, podłogi

Powstaje poprzez dodanie warstwy podkładowej z pianki polietylenowej do Fondaline Plus. Jest doskonałym materiałem izolacyjnym do podłóg.

Dzięki podkładowi z pianki polietylenowej, Fondaline Foam stanowi dodatkową izolację dźwiękową i termiczną


 

 

Doskonałe do izolacji przeciw wilgoci stropodachów, stropów, tarasów, i podłóg. Zabezpieczają przegrody poziome poprzez rozkład szkodliwego ciśnienia hydrostatycznego na całej ich powierzchni. Materiały te tworzą odporne na wilgoć bazy, które umożliwiają stosowanie różnorodnych materiałów wykończeniowych. Fondaline zawiera dodatkową warstwę zwiększającą stopień izolacji dźwiękowej i termicznej